Kurumsal denemeler gerçek sınavlara hazırlayan sınav formatlı denemelerdir. Kurumsal denemelerde önemli noktalar vardır ve bu önemli noktalar yapıldığı takdirde kurumsal deneme amacına ulaşır.

Kurumsal denemelerde aşağıdaki önemli noktalar sizi başarıya daha fazla yaklaştıracaktır.

1- Konu kapsamı: Sınav yapılmadan önce sınava ait kazanımların tam uygunluğu kontrol edilerek öğrencilerin görmediği sorular sınav kitapçığında olmamalıdır. Eğer eksik konu var ise tamamlandıktan sonra sınav yapılmalıdır.

2- Sınav saatine uygun sınav saati seçilmelidir: Deneme sınavları gerçek sınava hazırlık olması açısınıdan gerçek sınava göre başlama, sınav arası ve sınav bitiş süreleri verilmelidir.

3- Sınav sonuçları yakın zamanda ulaşmalıdır: Deneme sınavının yapıldığı tarih veya sonraki gün sınav sonucunun ulaşması sıcağı sıcağına hataları kontrol açısından önemlidir.

4- Sınav konu analizi kontrol edilmelidir: Sınavın en önemli kısmı öğrencinin hangi konuda eksiğini görmesi ve ayrıca zamanı yetiştirme durumu kontrol edilmelidir. Öğrencilerimize tavsiyedir sınıf, ilçe, il, ülke sıralamasından daha çok hangi konuda hatanız olduğu önemlidir.

5- Deneme sonrası hataları düzeltme: Deneme sınavı sonrası sadece doğru ve yanlışları saymak yerine yanlış kısımları iyi analiz ederek o hataları düzeltmek gerekmektedir.

Kadirli’de kurumsal deneme yapmak için Renkli kırtasiye kurumsal deneme sınavı, deneme okuma ve analiz hizmetleri ile siz eğitimcilerin yanındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir